Způsoby financování vašich potřeb

Mezi základní výdaje patří obvykle placení energií, jídla, nájmu, či třeba hypotéky, samozřejmě i pohonných hmot, v případě dětí pak školného, kroužků, a rovněž oblečení. Jedná se o výdaje, které obvykle platíme z běžných příjmů, tedy výplaty, rodičovského příspěvku, dávek, apod. V životě se však objeví i výdaje nečekané, spojené s nákladnější, pojišťovnou nehrazenou operací, nutnou rozsáhlejší opravou automobilu, či třeba výdaje nadstandardní, jako nečekané zvýšení úroků, placení svatby, vyplácení z dědictví apod. Lze se na tyto výdaje připravit, a jak je případně řešit?

kalkulačka a účtenka

Úspory

Úspory by měl mít každý. Jsou to peníze, které máme schované navíc, a použijeme je jen v nutných situacích, jako když musíme opravit zatékající střechu, koupit nový automobil, či třeba vyměnit kotel. Ideálním způsobem, jak si vytvořit rezervu, je odkládat peníze ihned po příchodu výplaty, abychom je nestačili utratit, a fungovat pak jen se zbylou částkou. Dále pak můžete odkládat nadstandardní příjmy jako vrácení daní, třináctý plat, prémie, apod.

čas a peníze

Když úspory nejsou, nebo nestačí

Ne každému se však daří ušetřit. Někdy zkrátka příjmy sotva stačí na uhrazení nutných výdajů, a člověk nemá z čeho šetřit, třebaže by rád. V takovém případě je několik možností. Mezi preventivní pak patří hledání dalšího příjmu v podobě brigády, nebo nového zaměstnání s vyšším platem. Pokud nás však situace zastihne nepřipravené, mnohdy není čas hledět do budoucna, a musíme jednat rychle. Získat půjčku v bance však také trvá, jelikož její vyřizování je spojeno se spoustou administrativy a ověřování. Nebankovní společnosti pak nabízí úvěr známý jako americká hypotéka Nebankovnihypoteky, kterým lze financovat naprosto cokoliv, včetně případného vyplacení se z exekuce, a jeho vyřízení i schválení je dost rychlé na to, abychom vyřešili finanční tíži zavčasu.