Cenu schodiště vyváží jeho pozitiva

Do ceny schodiště byste správně měli započítat více položek na obě strany rovnice. Pokud tedy bude na levé straně rovnice výchozí pořizovací cena včetně nákladů na dopravu a montáž, na pravé straně by měla být rentabilita vašeho rozhodnutí. Jinými slovy důvod, proč si vlastně schody pořídit. Jedním z těch důvodů je volba žít v domě s více patry a dát mu přednost před přízemním bungalovem, chatou nebo bytem v domě s výtahem. Zaměřme se nyní na to podstatné, co nás vede k bydlení ve vícepatrových objektech:

spirálové schodiště

Je tu větší výhled – podkrovní byty a místnosti či půdní prostory jsou vždy lákavé i kvůli krásnému výhledu, pokud to není zrovna případ městské či obecní zástavby, kde výhled kazí protilehlé stavby. Výhledy do okolí jsou výraznou vzpruhou pro psychiku, proudí tu více energie, je to vzdušnější místo a také bývá více prosvětlené. Máme zároveň lepší přehled, co se děje pod námi, na rozdíl od prostor přízemních, odkud nelze dohlédnout tak daleko.

schodiště v domě

Máme více pohybu – moudří lidé, pokud mají tu možnost, využívají každou volnou chvíli a vhodnou příležitost k tomu, chodit po schodech. Ptáte se, proč? Chození po schodech je totiž jeden z nejzdravějších pohybů, je to svým způsobem nadstavba turistiky. Říká se, že chůze je velmi zdravá, a pomáhá proti depresím, úzkostem a jiným psychickým potížím, zejména turistika v přírodě, ovšem schody ještě více namáhají dolní končetiny a ještě více přispívají k osobní pohodě a ke zvýšení fyzické kondice.

Choďte po schodech naboso – tento způsob chůze je mnohem zdravější, než v obuvi, protože se více namáhá klenba chodidel, což jí posiluje a snižuje to možnost tvorby ploché nohy. Lidí s plochou nohou je mezi námi hodně, a ti mohou mít mnoho zdravotních problémů s držením těla, zejména s bederní páteří a kolenními klouby. Máte-li tedy možnost chodit doma po schodech naboso a bez bot, neváhejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup