Ruku na srdce, miminko je finanční zátěž. Nepotřebuje mít ale všechno nové.

Co opravdu nepotřebujete

Pokud se vám narodilo miminko v létě, určitě nebudete potřebovat letní fusak. Ačkoliv cílená reklama na vás zaútočí, ignorujte ji. Do kočárku vám pro miminko postačí příjemná dečka. Naopak v zimě zase nebudete potřebovat například body s krátkými rukávy. Nové oblečení také není nutné kupovat, protože věřte, že z něj dítě vyroste dřív, než ho stačí unosit. Poptejte se kamarádek, jestli nemají základní kousky po svých dětech.

nošené_oblečení

Pokud žádné kamarádky s dětmi ještě nemáte, mrkněte na internet, za pár korun se tam dají sehnat tašky oblečení. A protože miminka rostou jako z vody, oblečení je pořád jako nové.

Berte z druhé ruky

Spousta věcí se dá sehnat z druhé ruky, a přesto jsou věci funkční a pěkné. Opravdu nemá smysl utrácet sto koruny za hrací deku, protože ji využijete pár měsíců, než se dítko začne hýbat. Průměrně za sto korun se dá sehnat od maminky z nedalekého města. Nevěříte? Zkuste se podívat po online bazarech. I hračky pro nejmenší jsou jen na chvíli, většinou jsou plastové, takže se dají dobře omýt, nebo látkové a ty můžete hodit do pračky. Místo jedné hračky za dvě stovky, můžete mít celý balíček.

Kupujte i prodávejte

Pokud už další dítě neplánujete, oblečení můžete hned nafotit a zkusit přes internet prodat. Věřte, že pokud ho budete schovávat a za několik let ho budete chtít někomu věnovat, nejspíš už nebude pěkné. Udělejte radost někomu teď. Mějte na paměti, že oblečení po miminkách je plný internet, proto přizpůsobte ceny. Existují různé prodejní aplikace, stačí se podívat.

malé_miminko

V některých z nich můžete oblečení či věci vyměňovat, což mi přijde také jako super nápad. Balíček pak posíláte přes poštu či „zásilkovnu“. Pokud posíláte něco malého, můžete využít plastovou obálku https://www.2pack.cz/obalky/plastove-obalky a poslat to podstatně levněji než kdyby to bylo v krabičce. Tímto způsobem si vyděláte nějakou korunu navíc a ještě udělá oblečení radost další mamince.