Plody kokosovníku ořechoplodého

Kokos je pro nás tropický plod, který u nás není až tolik rozšířen, ale má pro lidské tělo obrovský význam. Třeba nezdravý běžný cukr můžeme nahradit kokosovým.

Plody kokosovníku ořechoplodého

Tropická palma

Jestliže bychom se chtěli vypravit na přirozené místo této palmy, tak bychom museli cestovat až do tropů, protože zde jsou pro ni ideální podmínky. Při těch klidně naroste výšky 35 metrů a za rok na ní narostou desítky plodů. Rozhodně je to zajímavá palma, které také zaujme svým vzhledem. Člověk už dávno objevil, že se dá velmi dobře využívat pro jeho účely. Náš bude zajímat samotný plod, protože ten lidskému tělu přináší při konzumaci spoustu důležitých látek.

palmy u moře

Když ho vezmeme do ruky, tak si jako první všimneme tvrdé hnědé skořápky a váhy mnohdy téměř tři kila. Podstatná část se ukrývá uvnitř právě pod skořápkou. Nalezneme tu totiž kokosovou vodu a dužinu bílé barvy. S tímto plodem se pojí několik zajímavosti, přičemž jednou z nich, že ho můžeme zařadit mezi největší semena, a ještě k tomu umí plavat po vodě. Co se týče složení, tak rozhodně je vhodné pro náš organismus, přičemž obsahuje vápník, vlákninu, protein, nenasycený tuk a další látky.

Cukr

Protože kokos u nás nevidíme, kvůli dovozu z tropických zemí, ta je pro nás opravdu výjimečný a stojí za to si ho jednou za čas zakoupit. Sami tak poznáte, že je opravdu skvělý a takovou chuť naše ovoce rozhodně nemá. Vzhledem k jeho pozitivním účinkům na zdraví se začaly vyrábět různé další produkty, které můžeme využívat neustále ke konzumaci. Třeba takový kokosový cukr 1 kg nám poskytne skvělou náhradu toho klasického.

rozřízlý kokos

Proč právě přejít na tento druh? Normální bílí cukr totiž není přírodní produkt, přičemž prochází procesem rafinování a jinými chemickými úpravami, aby se právě dosáhlo jeho vlastností. Kdežto kokosový cukr se vůbec nemusí rafinovat, protože se získává z obsahu kokosu a zároveň zůstávají veškeré prospěšné látky. Pokud tedy chcete udělat něco pro své zdraví, ale zároveň si moci dopřávat sázení čaje, kávy, dezertů a dalších pochutin. Tento produkt se dováží až z Indonésie, což umožňuje dosáhnou BIO kvality.