Proč nosit termoprádlo

Kvalitní termoprádlo se vám bude hodit při jakékoliv sportovní aktivitě. Největší výhodou termoprádla je fakt, že odvádí od pokožky vlhkost, takže při zvýšené fyzické aktivitě zůstanete v suchu. To využijete především v chladnějším počasí a zimních měsících, protože rozhodně nechcete při sportování onemocnět. Termoprádlo je vyrobeno ze speciálních vláken a oblečení z něj vyrobené seženete o různých gramážích a tloušťkách. Také se vyrábí buďto ze syntetických vláken nebo z přírodních materiálů. Trendem v termoblečení je merino vlna, která má výborné termoizolační vlastnosti a navíc je antibakteriální. Vlněný materiál patří mezi obnovitelné a dobře recyklovatelné materiály. Tradiční značkou vlněného termoprádla je i norská značka Devold C-store.cz, která působí na trhu už od roku 1853. Kromě termoprádla vyrábí tato tradiční značka i trička a tílka, svetry, mikiny, kalhoty, čepice, rukavice i nákrčníky.

lyžování

Aby termoprádlo plnilo svojí funkci, musí vám obepínat tělo. Jedině těsně přilehlé oblečení bude správně odvádět pot od těla. Při chladnějším počasí taky vsaďte na vrstvení prádla. Vždy je lepší obléci si dvě vrstvy než jednu silnější. Úkolem první vrstvy je zabezpečení vašeho těla v suchu a teple, další vrstvy pak zabraňují nežádoucímu úniku tepla. Vrchní vrstva pak tělo chrání před větrem, deštěm a sněhem.

cyklistika

Nepodceňujte také výběr spodního prádla. Pokud si pod termoprádlo oblečete bavlněné kalhotky a podprsenku nebo boxerky, vlhkost zůstane ve spodním prádle a tato místa vás budou brzy studit. Proto je dobré vybírat spodní prádlo taktéž z funkčních materiálů nebo vyrobené z merino vlny. Pro každý druh sportu se také hodí jiné oblečení. V létě na kolo či běh si vystačíte s tenkým termo trikem, na sjezdové nebo běžecké lyžování se vám bude hodit termoprádlo vyšší gramáže. Ať už se věnujete jakémukoli sportu, kvalitní termoprádlo by nemělo chybět ve vašem šatníku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup