Stěhování a věci, které už nechceme

Stěhování samo o sobě je mnohdy velmi náročné. Musíme spoustu věcí sbalit, uklidit po sobě, a případně i předem uklidit dům, do kterého se stěhujeme. Pokud se stěhujeme do pronájmu, kde po bývalém nájemníkovi zůstaly jeho věci, nemůžeme je hned vyhodit, či prodat, a musíme nejprve písemně požádat bývalého nájemníka, aby si je vyzvedl. Pokud to v dané lhůtě neudělá, můžeme se začít věci zbavovat. Jak tedy se vším naložit?

staré křeslo

Věci, které se nám do nového domu nevlezou

První otázkou při stěhování je nábytek, který se nám do nového bydlení nevejde. Co si počít s nepotřebným nábytkem https://www.odnesto.cz/co-si-pocit-s-nepotrebnym-nabytkem/? Pokud se jedná o nábytek nový, hezký, nebo alespoň jakkoliv užitelný, můžeme jej zkusit prodat, a získat tak nějaké peníze navíc. Samozřejmě platí, že čím nižší cenu nabídneme, tím rychleji se nábytek prodá. Prodáváme-li na internetu, je potřeba vše důkladně nafotit a popsat. Starožitnosti pak třeba přijmou v bazarech, a něco zkrátka musíme odvézt na skládku, nebo na sběrný dvůr. Co se ostatních věcí týče, záleží na jejich hodnotě, jak finanční, tak citové. Pokud máme věcí více, které nechceme dát pryč, ale ani je brát do nového bydlení, můžeme si pronajmout sklad. U ostatních věcí rovněž nezbývá, než je prodat, vyhodit, nebo třeba darovat za odvoz. Staré oblečení, které ještě není poničené, můžeme naházet do textilních kontejnerů, odkud poputuje na charitu.

sklad plný krabic

Poklady objevené

Když se nastěhujete do domu, který už majitele měl, a zbyly po něm věci, o které už nestojí, můžete je zkusit nejprve nabídnout rodině, či známým. Zkuste je pozvat na kávu, a požádat je, ať si vše, co by se jim mohlo líbit, rozeberou. Zbytek věcí pak třiďte stejným způsobem, jako ty, které jste si nechtěli vzít při stěhování s sebou. U některých předmětů si však zkuste nejprve zjistit jejich hodnotu, zvlášť pokud předchozí majitel zemřel, a nezbyl po něm žádný dědic, který by se předmětů ujal.