Masáže poskytnou díky vonným silicím dokonalou relaxaci

Dávno už se ví, že je lepší takovým potížím předcházet a vyhradit si určitý čas pro sebe a péči o své tělo. Někdo dává přednost aktivnímu odpočinku, jinému může vyhovovat klidně strávený čas v přírodě. Je mnoho způsobů, jak se uvolnit a masáže jsou vhodné naprosto pro každého.
ruce na zádech.jpg

Léčivá síla aromaterapie

Použitím přírodních vonných esenciální silic nám pomáhá řešit konkrétní zdravotní potíže, které nás trápí. Zkušený masér jistě kvalitní masážní oleje používá a měl by mít také základní znalosti ohledně aromaterapie. Určitě ocení, pokud mu předem sdělíte, jaký zdravotní problém chcete léčit, aby mohl připravit vhodnou směs. Důležité je samozřejmě také, kolik kapek (či mililitrů) vonného oleje se do směsi použije. Do směsi masážního oleje s vonnými látkami se používají obvykle dva až tři druhy silic. Tyto aromatické složky se mohou vzájemně doplňovat a působit tak co nejlépe na konkrétní problém. Můžeme tak použít směsi vhodné např. proti celulitidě, na revma, při nachlazení apod.
olejíčky na masáž.jpg

Důležitá je správná atmosféra

I pokud si chcete prostě jen odpočinout, příjemná vůně dokáže pomoci tělu, aby se uvolnilo a prohloubil se tak váš relaxační zážitek. Je to stejně důležitá věc jako třeba pohodlné lehátko, či správně uzpůsobený masážní stůl. Také teplo, útulná místnost a tichá hudba dotváří tu správnou atmosféru. Při masáži byste se měli vždy cítit pohodlně a příjemně.

Dobrá dostupnost

Je jen dobře, že dnes už nejsou masáže výsadou pouze bohatých lidí, zahraničních zájezdů nebo zdravotnických zařízení. Může si je tak dopřát každý z nás podle libosti a podle svých možností. Masážní salóny se dnes otevírají v každém větším městě, díky nim si můžete masáže dopřávat pravidelně. Masáže se dnes již nabízí ve všech dobrých hotelech, v lázních, wellness centrech nebo na wellness pobytech. Na dovolené je vaše tělo zvlášť ocení.