Špína za nehty


Při pohledu na hezkého a zajímavého muže vždy sklouznu pohledem k jeho rukám. U žen to dělám také. Hned je poznat, kdo o sebe pečuje a kdo ne a kdo se svěřuje do rukou odborníků v salonech krásy. I když pěstěné nehty ještě nemusejí znamenat krásné nehty.
červené nehty.jpg


Čeští muži stále trochu zaostávají za západem, co se péče o ruce týče. Jednak mívají vyschlou pokožku a odmítají používat krémy a kůže bývá rozpraskaná se zanesenou špínou od dílenských prací. Tato špína se jim usazuje i za nehty a jde jen velmi těžko vyčistit. Takové ruce ale musí ženu odpuzovat. Pak jsou ale naopak i tací, kteří se o své ruce vzorně starají a dokonce si leští nehty, aby se pěkně leskly i bez použití laku. Některým se o nehty starají jejich ženské polovičky a nezřídka již potkáte managery na manikúře, jak se nechávají operovávat odbornicemi.


Ženy se o ruce starají více, jako ostatně o celkový svůj zevnějšek. Bohužel mají české ženy oproti těm západním jeden zlozvyk. Mají pocit, že čím pestřeji nalakované nehty, nejlépe ještě s různými třpytkami a aplikacemi, tím lépe. Často mají každý nehet jiný a k tomu se nalíčí a obléknou tak, že to barevně absolutně neladí dohromady. Nevkus stále Českem vládne, hlavní je mít nehty upravené ideálně od manikérky.
srdíčka na nehtech.jpg


Pokud se rády rýpete v záhonech a vůbec doma neustále něco kutíte, pak se vám nalakované nehty příliš nevyplatí. Lak nevydrží, ať je jakékoliv kvality. Za 2-3 dny se začne olupovat, ať děláte, co děláte. Proto se do lakování pouštějte jen při slavnostních příležitostech, kdy chcete být za dámu a sladíte s barvou laku i oblečení a make-up. Aspoň se vám nehty nezničí a budete je mít dlouho krásné, bez třepení a jiných neduhů. Dbejte na dostatek vitamínů a jejich správnou výživu, pravidelně je pilujte a krémujte nebo nanášejte olejíček a budete spokojeny vy i vaše okolí.