Jak na správné dávkování bazénové chemie

Pokud nepoužijete chemii, voda v bazéně se začne kazit, k tomu se přidá tvorba řas, a bakterií, které jsou člověku škodlivé. Jakou chemii ale zvolit pro váš bazén, a jak ji správně dávkovat?

Tablety

Nejužívanější formou chemie, která zajistí čistotu vody v bazéně po celou sezónu, jsou obvykle tablety, ať už chlorové, kyslíkové, nebo bromové. Jejich zvolená velikost se odvíjí od objemu vašeho bazénu, a s tím vám obvykle pomohou prodejci, nebo si můžete nastudovat údaje na etiketě. Problémem tablet však je, že působí lokálně, a pokud je pouze vhodíte do bazénu, budou účinkovat ve větší míře jen na jednom místě, a to tak intenzivně, že mohou porušit plastové dno, i stěny. Pro tento účel se vyrábí speciální plovák, do kterého tabletu vložíte, a ta se pak rozpouští rovnoměrně spolu s tím, jak se plovák pohybuje po hladině vody v bazénu. Plováky zakoupíte v různých velikostech, s ohledem na to, jaké tablety jste se rozhodli používat.

ananas ve vodě

Rozpustný chlorový granulát

Pro šokovou chloraci se pak nejčastěji používá chlorový granulát, jehož dávkování záleží především na objemu bazénu. Není však problém přečíst si na etiketě množství potřebného granulátu pro objem vody ve vašem bazénu, a vše si snadno propočítat. Tento druh chemie se dávkuje prostřednictvím bazénové filtrace, kterou je pak nutno nechat spuštěnou okolo dvaceti hodin, kdy bude probíhat chlorování bazénu.

Bezchlorová chemie

Pokud se chcete z nějakého důvodu vyhnout použití chloru, není to problém. Za tímto účelem jsou v nabídce bromové tablety, které jsou vhodné pro úpravu vody bezchlorovou metodou. I tyto tablety se používají v plováku.

třešně u bazénu

Měřič ph

Abyste měli jistotu, zda jste nepoužili příliš velké, či malé množství bazénové chemie, musíte pravidelně měřit ph vody v bazénu. K tomuto účelu zakoupíte měřič ph, jehož použití je velmi jednoduché, ale rozhodně efektivní. Pokud kupujete bazénovou chemii, vždy si zakládejte na kvalitě, protože jde nejen o životnost bazénu, ale i o vaše zdraví. S výběrem správné bazénové chemie vám poradí odborníci na stránkách Chlorito, kde seženete vše, co pro svůj bazén a jeho údržbu budete potřebovat.