Cestujete rádi? Tyto triky příště usnadní cestu!

Cestování nemusí být vždy bezstarostné, ale tyto tipy zaručeně přispějí k tomu, aby vše proběhlo hladce a občas Vám i ušetří nějakou tu kačku!

1.       Rolujte oblečení
Rolováním oblečení ušetříte spoustu místa, navíc oblečením můžete v takovémto stavu vycpat boty nebo klobouk.

oblečení

2.       Točte
Fotit fotky z dovolené je dobré, pokud si zakládáte alba a občas si je projíždíte. Pokud si ale z dovolené odvezete pár dobrých záběrů na videu, vdechnou Vám později více atmosféry, než fotky, a dokonce si je můžete později sestříhat a nahrát na Youtube. Navíc v současnosti téměř každým mobilem pořídíte videa v HD kvalitě.

3.       Tašky navíc se budou hodit
Například pokud si zašpiníte boty a nestihnete je očistit, jednoduše je dáte do tašky a nezašpiníte si batoh nebo kufr.

4.       Cestovní balení
Netahejte s sebou zbytečně velké balení šampónů, sprchových gelů, zubních past a krémů. Můžete udělat dvě věci. Buď si pořídíte malé balení těchto produktů, ty jsou k sehnání v drogerii, nebo si seženete malé lahvičky dělané přímo pro cestování. Takové lavičky pak můžete opakovaně naplňovat. Nezapomeňte si je ale popsat, abyste se pak neodličovali šampónem!

5.       Používejte anonymní režim
Ceny letenek se mohou odvíjet od toho, jak navštěvujete různé stránky a hledáte letenky do jedne cílové destinace. Zamezte tomuto sledování použitím anonymního režimu v prohlížeči.

6.       Nechte si poradit od místních
Nemusíte se zrovna pouštět do couch surfingu, jen se ptejte lidí kolem sebe. Ptejte se jich na zajímavá místa, kavárny, hledejte na internetu skupiny lidí, kteří dělají průvodce zdarma, lidi, kteří s Vámi zajedou někam na výlet a podobně. Nebuďte ignorantní turista a zajímejte se o místo, do kterého jste se vydali.

7.       Vlastní lahev na vodu
Ušetříte na předražené vodě na letišti a svou lahev si naplníte hned za letištní kontrolou.

8.       Měna do peněženky
Ať už míříte kamkoliv, vytvořte si malou kartičku, na kterou si ve dvou sloupečcích napíšete ceny, nalevo ty cizí (1, 2, 5, 10, 15, 20 eur) a do druhého sloupečku jejich přepočet na české koruny.

turistika

9.       Nebojte se ničeho
Zkoušejte a objevujte, počítejte s tím, že se na ta samá místa už nikdy nevrátíte, a užijte si cestování naplno.