Rozpraskané paty? Minulost!


Pokud máte pocit, že žádný z prostředků, které jste vyzkoušeli, nefunguje, tak si zkuste s námi vyrobit domácí produkt, který by i vám s patami měl pomoci. Samozřejmostí je, že každý pes jiná ves, a tedy ne každému může tento výrobek sedět, ale my věříme, že pomůže i vám!
otec, matka a malé dítě.jpg
Co na výrobu domácího výrobku pro změkčení a hydrataci budete potřebovat?
·         50 g krémového hydratačního základu (například kukuřičný škrob nebo slunečnicový vosk)
·         10 g urey
·         15 ml kokosového oleje
·         10 kapek esenciálního oleje (například máta či máta peprná)
·         0,5 g vitamínu E
·         nádobu na uchování
·         hmoždíř
Tyto všechny potřebné složky seženete na e-shopech či v lékárnách. Jak ale s těmito základními ingredienci pracovat? Není to nic těžkého!
1.      Jako první vložte d hmoždíře kuličky urey a rozdrťte je. S ureou vždy pracujte opatrně. Při práci nekuřte, nepijte a nejezte!
2.      Rozdrcené kuličky smíchejte s hydratačním základem. Až se vám složky rozpustí, přidejte k nim esenciální olej a vitamín E, promíchejte a nechte minimálně tři minuty odstát.
3.      Dále si rozehřejte kokosový olej na 25 stupňů (nyní v létě možná bude stačit nechat ho stát v pokoji).
4.      Rozehřátý olej přilijte do vyhotovené směsi. Směs by vám měla okamžitě začít bělet a nabírat na hustotě.
5.      Přelijte směs do nádobky, kterou jste si za tímto účelem důkladně vymyli. Určitě doporučujeme kelímek se zavíráním, pro uchování tohoto krému.
stojící na hlavě.jpg
Vyrobený krém mažte na nohy každý večer, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku. Obecně je známo, že produkty s močovinou prilovanou, tedy ureou, výborně na ztvrdlé a popraskané paty fungují, takže věříme, že i vám udělají za pár korun řádnou službu!
Dbejte při výrobě opravdu na bezpečnost práce a myslete na to, že žádná z těchto složek není určena k tomu, abyste ji vnitřně užívali a je výhradně určena k zevnímu použití. Tento produkt nedoporučujeme vyrábět s dětmi.