Pískovec v interiéru pro podlahové vytápění

Každý, kdo přemýšlí nad tím, pokládat v interiéru dlažbu z přírodního kamene, a porovnává cenu pískovce https://www.stoneexpert.cz/piskovec/ s cenou žuly nebo břidlice, by měl vědět, že jednou z jejích zásadních předností je nízký tepelný odpor. Je to fyzikální veličina, která souvisí s vnitřní strukturou materiálu, se schopností přijímané teplo vázat, či nikoli. Kupříkladu velmi vysoký tepelný odpor má polystyren, proto se také pokládá na vnější opláštění budov, kde teplo přijímané zevnitř objektu odráží zpět, a tím snižuje tepelný únik do okolního prostředí.

přírodní pískovec

Kámen má naopak tepelný odpor velmi nízký, takže se pro tyto účely (jako polystyren) nehodí. Jsou však situace, které nízký tepelný odpor vítají, a to je například podlahové vytápění. Tam je naopak důležité nepokládat na podlahu polystyren a další plastové materiály, které brání prostupu tepla do místnosti, ale něco, co teplo snadno absorbuje a dále šíří do prostředí, a to nejlépe postupně, pomalu a dlouhodobě.

pískovcové skály

Máte osobní zkušenost s podlahovým vytápěním, nebo to řešíte prozatím jen na teoretické bázi? Pokud ano, běžte se někam sami přesvědčit, jaké výhody to nese, a co přírodní kámen na podlaze zmůže. Teplo se do místnosti šíří rovnoměrněji, než z radiátorů, odkud teplý vzduch stoupá vzhůru a zůstává u stropu, zatímco dole u nohou je chladněji. U podlahového vytápění docílíte vyššího komfortu a rádi bychom vám naznačili, proč je důležité teplo od nohou.

Otužování versus topení v podlaze

Přírodní kámen velmi dlouhou dobu podrží teplo od podlahového vytápění, takže vás příjemně hřeje na ploskách chodidel. A zde bychom rádi navázali na otužovací proces, s nímž byste mohli začít v každém věku, neboť podporuje práci krevního oběhu, lymfatického systému a tím pádem i přirozeně získané imunity.

Dopřejte si v zimě častěji chůzi naboso venku v přírodě a střídejte ji s prohříváním chodidel na teplé vyhřáté podlaze. V létě můžete otužování posílit střídavě koupelí nohou ve studené vodě a chůzí po sluncem vyhřátých kamenech v přírodě nebo kamenné venkovní dlažbě. Když budete důslední a budete tento proces provádět pár dnů v týdnu, pocítíte na sobě pozitivní efekt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup