Finance nenechávejte ležet na účtu

Inflace roste

Současné období se vyznačuje tím, že inflace stále roste a odhady pro příští rok přesahují mnohdy 6 %, přičemž to už je vysoké číslo, a proto bychom si měli dát pozor na to, jak zacházíme se svými penězi. Většina lidí si svůj příjem musí řádně odpracovat, a proto Vám jistě záleží na tom, aby nepřišli zdarma. Projděte si tedy všechny měsíční výdaje, abyste zjistili, jestli na Vás někde nečíhá nějaký kostlivec ve skříni, kdy zbytečně za určitou věc přeplácíte či rozhazujete finance.

pokračování inflace

Když už jsme u té inflace, tak se jedná o vývoj, kdy si za stejné množství peněz koupíme méně věcí, protože probíhá zdražování. Významný je také růst úroků třeba na hypotékách, kdy už se jedná každý měsíc o vysoké sumy, které nejsou rozhodně k zahození. Plyne z toho také fakt, že se nám úspory znehodnocují, a proto se nevyplatí mít je na běžném účtu. Klidně se zeptejte svého bankovního poradce, který se ve světě financí umí dobře pohybovat.

Rozumné investice

Výhodná je situace, kdy nám peníze vydělávají další peníze, a proto je dobré část že své výplaty, přičemž pokud máme výsledný měsíční rozpočet v dostatečném plusu, tak investovat zhruba 10 %. Není to jen tak, protože je tu samozřejmě možnost investovat do kryptoměn, ale pokud se v nich nevyznáme, tak to není vůbec bezpečný tah, protože můžeme přijít rázem o velkou část investovaných peněz. Co s penězi navíc Hypotekabezregistru? Jestliže chcete jít právě bezpečnější cestou, tak jsou tu různá spoření. Můžeme sem vložit nějakou počáteční částku a následně sem posílat zlomek své výplaty každý měsíc.

kovové mince

Nečekejte žádné zázraky, ale rozhodně je to lepší, než aby peníze leželi jen tak na účtu a nevydělali jsme díky nim ani korunu. Také je výhodné rozdělit své peníze určené pro investování na více míst, protože ne všechny investice jsou výdělečné a takto je můžeme mít výhodně rozdělené pro co nejlepší výsledky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup