Nejčastější kosmetické prohřešky

Žen, které jakýkoliv make-up vůbec nepotřebují, je poměrně dost. Naproti tomu, žen, kterým by make-up absolutně neslušel, je velmi málo. Máte-li takový pocit, pravděpodobně děláte něco špatně.
nezbytná výbava

1.      Nesprávný odstín make-upu

Z pravidla: pokud máte pocit, že vám líčení nesedí, je na vině nesprávný odstín. Drtivá většina žen vybírá make-up podle ceny, značky či náhodného rozmaru. Je ale důležité zaměřit se na dvě věci:

·         Barva pleti

·         Typ pleti

Pokud vybíráte make-up pouze přirovnáním testeru k vlastní kůži, je to úplně špatně. Pokud ho nanesete na vnitřní stranu zápěstí, výslednému efektu se už blížíte. Skutečně správný způsob je nanést make-up na hranu obličeje, tj. rozetřít ho na hranu čelisti. Přestup mezi krkem a obličejem by neměl být vůbec znatelný.

Typů pleti máme několik – mastnou, suchou, smíšenou či problémovou. Make-up je pro určitý typ primárně určený a budete-li toto doporučení ignorovat, nikdy vám nebude úplně sedět.

2.      Přehnaně výrazný make-up

Sociální sítě se v poslední době hemží výrazným líčením hrajícím barvami. Nikdo vám nezakazuje těmto trendům podlehnout. Jste-li ovšem začátečník, je dobré, začínám líčením střídmějším. Zde každá vaše chyba nepůjde tolik znát. K výraznějším experimentům přejdete časem, až si budete jistější.
kosmetika dekorativní

3.      Nedostatečné odličování

Určitě máte pocit, že tuto radu slyšíte už po sté. Opakování je ale matka moudrosti a v tomto případě to platí dvojnásob. Když se chcete líčit, musíte se chtít i odličovat. V opačném případě vaše pleť bude suchá (či příliš mastná), začne se objevovat akné a ucpou se vám póry.

Na správné odličování budete potřebovat nějakého kosmetického pomocníka. Odličovacích krémů a micelárních vod najdete v drogérii přehršel. Důležité je ovšem i správné použití. Pokud se vám zdá, že už máte obličej čistý, vůbec to tak být nemusí. Čistit byste měli do té doby, dokud vatový tampon nezůstane zcela bílý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup