Bělení zubů přírodní cestou? Jde to

Pokud nemůžeme do bělení zubů investovat desetitisíce, další možnou variantou pro nás mohou být bělící přípravky z drogerie. Ty jsou často založené na bázi peroxidu vodíku, který se ve větším množství používá v dentálních klinikách. Je tu ale ještě jedna možnost, bělení přírodní cestou, při kterém ušetříte čas, peníze i zubní sklovinu.
ručník na hlavě 
Domácí bělení ovšem nemá jenom pozitivní vlastnosti. Při bělení v domácích podmínkách totiž nejste pod dohledem zkušeného zubního specialisty a nevíte, zda postupujete správně či nikoliv. Je tedy bělení doma skutečně bezpečné a nehrozí riziko poškození zubní skloviny? Existují super potraviny, které dokážou zubní sklovinu vybělit, ale počítejte s tím, že budou o něco méně účinné než bělení odborníkem. 
 bílé zuby

Soda jako osvědčený pomocník

Sodu můžeme získat dvěma různými způsoby, jednak přírodní cestou, kdy se vyskytuje v minerálu zvaném natron nebo chemickou cestou. My jí už řadu let známe jako bílý prášek, který je nenahraditelným pomocníkem v kuchyni. Dokáže ale také reagovat se zubním kamenem a rozpouštět ho. Stejně tak pomáhá osvěžovat dech a ničit bakterie v ústech.
 
Ovšem je potřeba se mít na pozoru, a zuby čistit opravdu jemně, aby nedošlo k narušení zubní skloviny. Kuchyňská soda se nedoporučuje používat velmi často, interval mezi každým čištěním by měl být minimálně týden. Kartáček stačí obalit práškem a velmi jemně si s ním vyčistit zuby. Chuť sody nemusí být pro každého příjemná, ale dá se smíchat se zubní pastou.
 

Ocet nebo citron na zuby nepatří!

Babské rady, které doporučují citron nebo ocet, jsou holé šílenství. Ocet nebo citron může sklovinu velmi snadno narušit, která bude následně velmi citlivá a křehká. Stejně tak můžete dopadnout i s čištěním pomocí kypřícího prášku. Samotné krystalky obrušují sklovinu, která pak na pohled bude působit zářivě bílým dojmem, ale bude daleko více náchylná ke tvorbě kazu.
 

5/5 - (1 vote)