Trochu dobrodružnější cesta

Na světě existují dva typy cestovatelů – ti, kteří milují dobrodružství a ti, kteří vyhledávají relaxaci. Pro první skupinu zde přinášíme několik destinací, které z rozličných důvodů přinášejí vaší dovolené alespoň nádech nebezpečí či vzrušení.

vodopád v džungli

Venezuela

Země krásné přírody. Sama o sobě je nespoutaná, nachází se zde tropický deštný prales, který není obydlený. Navíc stolové hory vytvářejí dechberoucí panoramata. Nicméně bez průvodce je zde velmi snadné zabloudit. Přesto se sem každoročně vydávají stovky výprav, které touží na vlastní kůži vyzkoušet krutý prales. Proč? Protože takové pohledy, jaké nabízí venezuelské hory, jen tak na světě nenajdete. Navíc je jednou z místních památek velmi těžko přístupný nejvyšší vodopád světa Salto Angel.

Poznámka: V současné době je zde také na spadnutí občanská válka, která turismu moc nepřeje. Dobrodružství přírodní by se pro vás tak mohlo lehce změnit na boj o život!

Demokratická republika Kongo

Tato středoafrická republika je taktéž pralesním státem. Leží v Srdci Konžského deštného pralesa. Láká turisty na neobyčejnou přírodu. S místními průvodci se můžete vydat na nebezpečnou cestu pralesem, kde každý chybný krok či špatné rozhodnutí může končit úrazem, někdy smrtí. Cestovatelé-dobrodruzi tento kout světa vyhledávají díky ojedinělé fauně a flóře. Při troše štěstí narazíte na gorily či šimpanze. Nebezpečí, kterým vám hrozí místní jedovaté druhy zvířat a rostlin ale přebíjejí místní kriminální skupiny. Některé se zabývají pytláctvím, jiné se specializují na únosy. Buďte proto obezřetní a cestujte vždy s osvědčeným průvodcem.
chudinská čtvrť

Brazílie

Jihoamerická velmoc je častým cílem turistů opravdu ze všech koutů naší planety. Aby ne, může toho nabídnout velkou spoustu. Od Amazonského pralesa, přes sochu Ježíše Krista, ale po úžasný Karneval. Ačkoliv je zde turismus jedním z podstatných zdrojů příjmů místních, jdou zde časté loupežné vraždy a únosy. A situace se stále zhoršuje s tím, jak Brazílie ekonomicky pomalu upadá. Nejhorší je situace ve slumech – chudinských čtvrtích, které tvoří většinu měst. Přes veškerou bídu je v nich ale něco lákavého, neuvěřitelně hustá atmosféra, která mnohým dobrodruhům nedá spát. Nepodlehněte! Bez zkušeného místního průvodce vám hrozí opravdu velké nebezpečí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup