Tajné životy

Máte také ten pocit, že současná česká seriálová tvorba stojí za starou bačkoru? Tak to rozhodně nejste jediní. Určitě se často ptáte, jak se ti slavní herci mohli snížit k tak tristním hereckým výkonům? Ti tolerantnější si možná řeknou, že každý musí platit hypotéku, ty slavné nevyjímaje.
Pokud byste rádi shlédli pěkný seriál, doporučujeme se podívat do archivu Slovenské televize a vyhledat seriál Tajné životy.

Jedná se o dvě série (první z nich nedávno vysílal i druhý program České televize) a seriál odkrývátajné životy obyvatelek azylového domu. Tedy žen, které prošly různými formami domácího násilí. Skutečnost, že první série na česko-slovenské filmové databázi získala 77% a druhá rovných 83% svědčí o tom, že se jedná o kvalitní seriál, který rozhodně stojí za to shlédnout.
 

Kvalitní seriál

Z osobní zkušenosti to mohu jen potvrdit.Po velmi dlouhé době jsem shlédla seriál s kvalitními hereckými výkony a s hlubokými pravdivými příběhy. Bylo by velmi obtížné a snad až nemyslitelné nalézt v české či slovenské seriálové produkci něco srovnatelného.
 
Bylo by velmi obtížné popisovat, o čem seriál je, protože každý tuší, čím si ženy v azylovém domě asi prochází, důležité je, jak tato fakta dokázal seriál uchopit. Seriál odráží pravdu surově a pravdivě, není tam mnoho prostoru pro happy endy. Určité jevy, na které seriál upozorňoval, můžeme vyzdvihnout.
 

  • Týrané ženy se často vrací ke svým agresorům. Stačí, když agresor projeví lítost a žena vystavuje sebe i své děti dalšímu násilí, které přichází velmi rychle. Často dokáže odejít až na několikátý pokus, mnohé definitivně odejít nedokáží.
  • Domácí násilí přináší celou řadu dalších problémů. Ženy odchází od agresora bez financí a zadlužují se prostřednictvím nebankovních půjček a padají do dluhové pasti. Některé zase řeší svou zoufalou situaci alkoholem. Některé ženy mají tak narušenou psychiku, že dochází k degeneraci jejich rozumových schopností.
  • Často je agresor člověk oblíbený a v obci ceněný, vzorně docházející do kostela. Žena pak je ze strany náboženské obce lynčovaná, že nemá právo odejít od muže, kterému slíbila věrnost.
  • Obvinění z domácí násilí se může stát formou pomsty ženy vůči muži a je velmi obtížné dokázat, že se jednalo o křivé obvinění. I prokázaná nevina už nemůže smazat narušený profesní život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup