Stěhováci zvládnou i vyklizení objektu


Pronajali jste byt na dočasnou dobu, co jste pracovali v zahraničí, například po dobu pěti let někomu spolehlivému, koho jste znali osobně, a domnívali jste se, že po ukončení nájemní smlouvy na dobu určitou se navrátíte domů, a vše proběhne hladce? Možná, že ano, ale možná také ne. Lidé jsou různí a často se také někteří změní k nepoznání. A třeba ten, jemuž jste plně důvěřovali, sice byt předá v dobrém technickém stavu, ale plný nepotřebných věcí, jimiž je zaplněn až téměř ke stropu jeden pokoj.

papírový karton

Podobné situace se mohou přihodit takřka každému a je vhodné se na ně připravit předem a předvídat je. Jestliže zjistíte krátce před vystěhováním nájemníka, že je byt plný jeho osobních věcí, kterých se chce zbavit, můžete mu to sice oznámit jako vzniklou překážku a nechat byt vyklidit, ale spíše počítejte s tím, že vyklizení zůstane na vás. Dotyčný vám může předat finanční odškodné, ale peníze nemají ruce a nohy, aby všechny věci z bytu vyházely, musíte to udělat vy, anebo stěhovací firma.

krabice na stěhování

Ještě, že stěhováci existují, a že i vyklízejí byty od nepotřebných věcí. Stěhování Kutná Hora se sice poněkud protáhne, ale stěhováci si s vyklízením rozhodně poradí včetně odvozu velkoobjemového i nebezpečného odpadu. Mohou být v bytě i staré zářivky nebo nádoby s neznámými chemikáliemi, a to vše odtud zmizí.

Co je však nezbytné, je kontaktovat stěhovací firmu včas, v ideálním případě zhruba pět týdnů předem, abyste měli zajištěné réservé, a máte-li prozatím jen podezření, že by v bytě nějaké věci mohly zůstat, dejte stěhovákům tuto skutečnost na vědomí. Samotné stěhování pak proběhne podle vašich představ a vy se můžete věnovat zejména balení věcí a administrativním záležitostem spojeným se změnou pobytu, tedy hlavně s vytvořením nových osobních dokladů a se změnou v dodávkách energií tohoto odběrného místa.