Ponechte si vodu v nádrži na další rok

Vypouštíte bazén po každé koupací sezóně? Děláte to proto, aby vám led v zimě nepoškodil nádrž? V tom případě byste měli vědět, že existuje jeden účinný způsob, jak bazén před účinky mrazu a ledu spolehlivě ochránit, aniž byste vodu v nádrži museli vypustit.
Když se naučíte, jak svůj bazén před chladným obdobím správně zazimovat, nemusíte mít z ledu obavy, a ještě navíc ušetříte tisíce korun, které byste v příštím roce museli investovat do opětovného napuštění nádrže.malý chlapec v bazénu
Pokud jde o ochranu nádrže před ledem, je potřeba podniknout dva kroky.
V první řadě je nezbytné snížit hladinu vody v bazénu tak, aby dosahovala pod vstup do filtrace. Je jasné, že kdyby ve filtračním zařízení zůstala přes zimu voda, mohlo by v důsledku vzniku ledu dojít k jeho poškození. Jak filtrační zařízení, tak i další bazénové technologie a vybavení je nutné před příchodem zimy vyčistit, vysušit a uskladnit na suchém místě.
Proto, aby vznikající led v mrazivých dnes nepoškodil ani stěny nádrže, musíte hladinu vody opatřit dilatačními plováky https://www.chlorito.cz/zimni-dilatacni-plovak-s-dopravou-zdarma-308.
Dilatační plováky jsou praktičtí pomocníci v boji s ledem v bazénu. Jsou vyrobeny z plastu a částečně naplněny pískem. Díky tomu je jejich tělo snadno deformovatelné a při nárůstu ledu v mrazivých dnech jeho tlak pohltí a nádrž zůstane v pořádku.balónky na vodní hladině, bazén
K tomu, aby vše fungovalo tak, jak má, je nezbytné plováky v nádrži správně umístit. Ideálně vždy v linii nejdelšího rozměru bazénu. Pokud tedy vlastníte bazén obdélníkového tvaru, umístěte je v linii úhlopříčky, pakliže máte oválnou nádrž, zvolte její delší osu. V případě bazénů nepravidelných tvarů pomůže, když je rozdělíte na několik základních pomyslných geometrických útvarů a dále budete postupovat podle návodu.
Plováky si můžete pořídit za vstřícnou cenu a díky odolnému plastu vám vydrží mnoho let. A vy už svůj bazén nebudete muset vypouštět.