Jak chytře na čistý domov

Možná jste v situaci, kdy máte rádi pořádek, ale nedokážete ho udržet. Máte málo času, jste pracovně vytížení nebo máte malé děti, které pořád vyžadují vaši pozornost. Možná vám i přijde, že pořád uklízíte a něco rovnáte, ale večer to není nikde vidět. Naučte se uklízet efektivně, uklízejte průběžně a nenechte hromadit nepořádek po celém bytě. Můžete také využít různé pomocníky, které vám úklid výrazně usnadní.

Přinášíme vám pár tipů, doporučení, jak si úklid usnadnit. Uvidíte, že se budete radovat z čisté domácnosti.
potřeby na vytírání

Buďte minimalisté

Probírejte průběžně všechny své věci a nehromaďte je. Nechte v domácnosti jen ty věci, které opravdu používáte, a zbytek dejte pryč. Týká se to zejména oblečení, bot, dekorací a hraček.

Nastavte si pravidla

Například si vyčleňte jeden den v týdnu na velký úklid celého bytu. Nebo naopak uklízejte průběžně po částech, vyčleňte si dny pro konkrétní místnosti, záleží, co vám je příjemnější.

Naučte se uklízet věci hned na své místo

Dodržujte, že každá věc má své místo, na které se po použití vrací zpět a naučte to i své děti! Nevršte věci na hromady, neházejte je přes židle nebo postele, vždy je ukládejte tam, kam patří.
stůl pro 8 lidí

Využívejte efektivně veškerý volný čas

Možná máte za pět minut vyrazit pro děti do školky a přijde vám, že už nemá cenu nic začínat. Ve skutečnosti za pět minut můžete umýt záchod nebo otřít prach v obýváku. Když jsou děti večer ve vaně, omyjte umyvadlo a záchod, případně sprchu, udělejte si z toho rutinu.

Investujte do pomocníků

Pořiďte si přístroje, které část práce zvládnou za vás. Čas a prostor uspoří například sušička prádla. Příjemným bonusem je měkčí prádlo a méně vlhkosti v bytě. Kromě toho nebudete muset většinu oblečení následně žehlit! Na čištění podlahy nebo koberce si můžete pořídit robotický vysavač.

Udržujte kuchyň čistou

Vždy večer ukliďte nádobí a omyjte kuchyňskou linku, ať máte ráno čisto. Ráno budete pravděpodobně už někam spěchat a zbytečně se vám navrší nepořádek po snídani. Po vaření vždy otřete varnou desku a okolní plochy, ať se vám tam nevrství mastnota, kterou budete pak špatně dostávat dolů.