Čištění kanalizace profesionálně a rychle

Když nás trápí nefunkční pračka, tak ji musíme nechat opravit nebo rovnou vyměnit. V případě, že nám neodtéká voda, je to ale složitější. Nejde to prostě vzít a vyhodit, ale jde to opravit. Máte ucpaný odpad? V tom případě zřejmě budete potřebovat provést čištění kanalizace.

Tak obyčejná věc, kterou se vůbec nezabýváme ani na ni nemyslíme. Odpadní trubky však vedou všude pod námi, aniž bychom si to běžně uvědomovali. Ještě, že je máme, protože bychom si asi neuměli představit žít bez kanalizace.

mytí rukou, umyvadlo

Kde se může provádět? V podstatě naprosto kdekoliv. Týkat se to může běžných rodinných domů, ale také bytů a dalších bytových jednotek, hotelů a penzionů, ale také stravovacích zařízení, jídelen, firem, provozů i obchodů. Dále se může jednat o školy a školky, kde se nejčastěji setkáváme s nějakým spláchnutým „špuntem“. Bývá to běžné také v domovech a na dalších místech. Nemocnice, ale i další místa se mohou potýkat s ucpaným odpadem.

Rychlá reakce je v tomto bodě nejdůležitější. Každý se jistě hned vyděsí, když ho něco takového potká. Najednou nevíme co dělat nebo komu zavolat. Naštěstí je připravená havarijní služba, která je schopná okamžitě zasáhnout. Služba je proto k dispozici 24 hodin denně, protože nehody si čas nevybírají a stanou se většinou v době, kdy to vůbec nečekáme, takže se může stát, že se nám něco podobného přihodí třeba i v noci.

Spolehlivý a profesionální zásah je v takovém případě zřejmě nenahraditelný. Jen těžko bychom si poradili s ucpaným odpadem, který vůbec neodtéká. Přitom vyčistit se dají jak větší, tak i menší odpady tedy je možné provést jak složité tak i běžné práce. Zasáhnout mohou v případě svislých stoupaček, ležaté kanalizace, ale také například v případě rozvodů nebo napojení na uliční řád.

kanalizace

Čištění se provádí tlakovou vodou. Často se totiž jedná o problémy s ucpáním v jednom místě, třeba kvůli nějakému špuntu, jakým může být spláchnutý hadr, vložka, nebo může vzniknout z naplaveného písku, kamene, splaveného štěrku, vyhozených věcí do odpadu nebo nashromážděného vodního kamene.

Naproti tomu stojní čištění je možné použít i v případě instalatérských prací nebo pro vyčištění běžných odpadů, bytových i domovních (dřez, umyvadlo, vana, záchod, stoupačky).