Bazén má být čistý

Každý alespoň trochu soudný majitel bazénu touží po tom, aby v něm měl křišťálově čistou vodu, v níž je příjemné se smočit za teplých letních dní. Každý touží po tom, aby se hladina v jeho bazénu leskla jako zrcadlo, ne-li doslova jako diadém, každý chce, aby byla natolik průzračná, že skrz ni lze dohlédnout až na samotné dno, byť by toto bylo sebehlouběji.
žena na kraji bazénu
Každý, kdo má všech pět pohromadě, pak také už předem ví, že taková průzračná voda není v žádném bazénu samozřejmostí, že není žádným darem seslaným z nebes. Že se této musí napřed dosáhnout a následně je třeba ji i soustavně v takovémto stavu udržovat. Protože kdo práci s bazénem lhostejně zanedbá, ten se ničím oku lahodícím dlouho kochat nebude.
lehátku u bazénu
Aby byla voda čistá, je třeba ji co nejčastěji mechanicky čistit, a to jak od toho, co v ní plave, tak i od toho, co už kleslo nenávratně na její dno a od tohoto se to dobrovolně nikdy neodlepí, nýbrž se to tam začne dříve či později rozkládat. K tomu slouží leccos, od prostinké síťky na nejlépe teleskopické tyči až po filtraci a bazénový vysavač, které odvedou za člověka onu nevděčnou práci klidně i samy, a to plně automaticky.

Ovšem v takové neudržované vodě se nejednou objevuje i to, co žádná síťka ani žádný filtr nepolapí. Čímž mám na mysli všemožné vodu kazící mikroorganismy. Proti nimž je nutno vést nikdy nekončící a nemilosrdné chemické tažení. Protože jakkoliv se jedná o něco přímo neskutečně malého, dokáže to postupem času napáchat i přímo nevídanou neplechu.

Chcete-li porazit i ty posledně zmíněné vetřelce, tedy ony potvůrky z mikroskopického světa, pak .

Nabídka je v tomto ohledu více než pestrá. Bazénové chemie najdete v kamenných obchodech stejně jako na internetu tolik, že vám z ní až půjde hlava kolem. Čímž pochopitelně nemyslím, že byste se touto museli nezbytně intoxikovat a pak vidět něco jako po LSD, to v žádném případě.

Vezměte si kupříkladu takovou chemikálii zvanou shlukovač. Jak jenom je to dobrá věc! Přičiněním shlukovače se kal při správném dávkování ve vodě srazí ve větší nečistotu, jež je snáze odhalitelná a s níž už si filtrace dokáže poradit, a rázem je lépe.

Rázem je voda zase čistá, dlouhodobě kvalitní a koupání v ní se stává potěšením. A kdo by právě po něčem takovém netoužil, že?